INFORMARE❗️
Primaria Făgăraș suspendă procesul de Bugetare Participativă 2020, având în vedere evoluția epidemică a infecției cu Coronavirus (COVID-19).

Cetățenii pot crea conturi și pot încărca ideile de proiecte in aceasta perioada de suspendare a procesului, iar acestea vor fi postate pe platforma www.bp.primaria-fagaras.ro la reluarea procesului de Bugetare Participativă
Măsura se aplică din 16 martie, până la o dată care va fi comunicată ulterior.

Îndrumăm cetățenii să urmărească în permanență recomandările autorităților publice: Ministerul Sănătății, Centrul Național de Supraveghere și Control al Bolilor Transmisibile, Direcția de Sănătate Publică etc.
De asemenea, recomandăm:
– evitarea spațiilor publice și aglomerate;
– respectarea măsurilor de igienă personală;
– contactarea medicului de familie la primele semne de îmbolnăvire.
Facem apel către toate persoanele care se întorc/s-au întors după data de 08.03.2020 din zonele afectate de coronavirus, respectiv Italia, Spania, Germania, Franța, Iran, China, Coreea de Sud, să se autoizoleze la domiciliu și să anunțe autoritățile.