Florian Popa

Amplasarea unei statii de incarcare masini electrice semi rapide intre primele 2 parcari de la Cetate. Am atasat foto cu pozitia. Semnalizarea celor 2 parcari corespunzator.
Cea mai răspândită și utilizată stație de încărcare din Europa din sectorul de business; Compatibilitate cu orice marcă și model de mașină; Servicii de încărcare SMART CHARGING; Sistem de plăți automat; Opțiuni personalizate de branding- stiker cu Primaria;
Business Line Hub
2 x 22 kW 2 cabluri
X 22 kWh
(380 V x 32 A) 2 prize
X 22 kWh
(380 V x 32 A)
2.749 €
Picior metalic Prindere: In pamant 195 €
• În oferta prezentă sunt incluse urmatoarele activitați și materiale:
• Consultanța pentru implementarea sistemului,
• Transportul materialelor și echipamentelor pe șantier
• Training personal pentru utilizarea sistemului

Plata se face cu cardul sau prin aplicatie. Timpul de incarcare 100% poate scadea la mai putin de 2 ore.
Trebuie sprijinita aceasta propunere in primul rand pentru turisti, pentru a fi parte din acest sistem national de "benzinarii electrice". In al doilea rand trebuie sa incurajam cetatenii Tarii Fagarasului sa isi achizitioneze masini electrice pentru a scadea emisiile de Co2 si alte noxe, pentru costuri reduse in deplasare si calitatea aerului.

Figuram pe una din aplicatiile nationale ca avand statie de incarcare masini electrice la fagaras, atasez foto. Turistii vin la aceasta priza care defapt este pusa pe stalpii de iluminat. Am observat turisti cu masini electrice pe trotuar mufati la stalpi. Pentru o incarcare completa se poate sta si aporape 17 ore. Curentul folosit pt incarcare nu este platit, dar e justificat facand referire la timpul de asteptare. Putem amplasa statia de incarcare iar primaria sa o gestioneze.

Cetatea Fagaras, primele 2 parcari sa fie atribuite masinilor electrice si semnalizate corespunzator. Am atasat foto pentru pozitie.

Prezentare Video

Strada Mihai Viteazul 36, Făgăraș, România